Písně těžkých nocí

Nepřestávám

(mp3)

... v Tebe důvěřovat


Já malá

(mp3)

Můj osobní boj, jak se vyznat s příběhem nejednoho zabitého nenarozeného dítěte.


Moje píseň písní

(mp3)

Toto není milostná píseň, ale protestní. Dlouhodobě nesouhlasím s tím, co kapela Goodwork provádí v kostelích. Píseň je vyznámím mého vztahu k Bohu a k církvi. Neuznávám snahu dělat v kostelích zábavu, ale chci v Božích domech najít hlubší zásah do srdce. A světla a show ať si ostatní dělají někde jinde.


Padá nečekaná

(mp3)

Těžká modlitba, v které se snažím vypořádat s největší nenaplněnou touhou v srdci.


Dovedu jen říct

(mp3)

Před lety jsem klečel ve tmě v kostele a nevěděl jsem, jestli zrušit slovo zasnoubení nebo ne. Hledal jsem nějakou radu u Boha, ale ani po mnoha hodinách jsem nic nedostal. Nepřišlo ani uklidnění srdce a myšlenek. Když jsem vycházel z kostela ven, najednou se ozval zřejmě přímý hlas Boha, který řekl: "Jsem s Tebou."

V tu chvíli jsem to bral jako podraz, protože mi Bůh vlastně odmítl pomoct. Zasnoubení jsem zrušil a prsten s modrým kamínkem jsem schoval. Po několika měsících jsem se rozhodl prsten hodit do řeky a uzavřít příběh, který se ke mně upoutal. Kamínek na prstenu byl ale šedý a poškrábaný. Hodil jsem ho do řeky a poprosil ve zpovědi o rozvázání od toho příběhu.

Význam těch slov, které jsem při tom odchodu z kostela slyšel, mi došel do srdce mnohem později. Bůh mi vlastně řekl svoje jméno a já jsem pochopil, že to je to nejvíc, co jsem od Něj mohl slyšet.


Dej mi napít

(mp3)

Tato píseň vznikla později než píseň 'Dovedu jen říct'. Je to jakási reflexe toho zmíněného snoubeneckého vztahu. Použil jsem příběh samařské ženy u Jákobovy studny, na kterou si počkal Ježíš. Příběh mi pomohl pochopit, že láska není jen příjemný pocit a odvážné rozhodnutí, ale i vůle přijmout každou třináctou komnatu druhého člověka a z této komnaty umět žít a druhého tím osvobozovat.

Píseň čeká na natočení dívčího zpěvu ve slokách, je to onen příběh samařské ženy.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky